#E-komercija
Creation

Page Builder – Magento 2 administratorių patogumui

Page Builder – Magento 2 administratorių patogumui

Jau tapo įprasta matyti programėlių reklamas siūlančias nemokamai ir be specifinių programavimo žinių susikurti savo internetinį puslapį. Tai žinoma labai patogu kuriant blogo įrašų ar naujienų puslapius, tačiau ir daug finansinės atsakomybės reikalaujanti elektroninė parduotuvė nenusileidžia savo galimybėmis savarankiškai formuoti turinį savo svetainėje.

Magento 2 elektroninės prekybos platformoje, patogų puslapio vaizdo administravimą palengvina Page Builder plėtinys, kuris yra įtrauktas pradedant Magento 2.3.1 versija.

Page Builder naudojamas kuriant CMS (angl. Content management system) puslapius ar atskirus turinio blokus. Jo pagalba galima patogiai susidėlioti visą kuriamo puslapio turinį ir jį užpildyti reikalinga informacija.

Pagrindiniai naudotojui siūlomi administravimo elementai yra:

creation.lt magento 2 admin page builder elements

Išdėstymas

 • Eilutės
 • Stulpeliai
 • Skirtukai (angl. Tab)
 • Sąrašas

Elementai

 • Tekstas
 • Antraštės
 • Mygtukai
 • Html kodas
 • Atskyrimai (angl. Divider)

Vaizdinė informacija

 • Paveikslėliai
 • Vaizdo įrašai
 • Statinis baneris
 • Banerių karuselė
 • Žemėlapis

Turinys

 • Statiniai blokai
 • Dinaminiai blokai
 • Produktai

Kiekvieną šių elementų galima patogiai įdėti į turinį naudojant paprastą elementų vilkimo ir padėjimo į reikiamą vietą puslapyje principą (angl. Drag-and-drop). Taip pat visus pakeitimus iškart galima matyti administratoriaus lange ir peržiūrėti kuriamo puslapio vaizdą.

creation.lt magento 2 admin page builder

Kuriant kiekvieną naują eilutę puslapyje, galite pasirinkti kaip ji bus atvaizduojama vartotojui: ar tai bus konkretaus pločio (angl. Contained), ekraną užpildanti (angl. Full width) ar neribota plotyje (angl. Full bleed) informacija, fonas ir kiti elementai. Turinį galima tobulinti naudojant dizaino nustatymus, tokius kaip: kraštinės, šriftai ir teksto stiliai.

Tai labai palengvina turinio administratorių darbą, kurių pagrindinė užduotis svetainę padaryti kuo labiau draugišką ir patogią naudotis klientams. Pats modulis buvo sukurtas taip, kad juo būtų lengva ir intuityvu naudotis. Žinoma, visada yra naudinga turėti žinių apie HTML ir CSS, tačiau net ir tas, kuris neturi šių techninių įgūdžių, gali dirbti šiuo plėtiniu, kad sukurtų norimą dizainą. Ir tai daug patogiau nei anksčiau naudotas „WYSIWYG“ redaktorius.

Page Builder plėtinys taip pat leidžia kurti ne tik informacinio pobūdžio CMS puslapius, bet atvaizduoti ir administruoti atskiras kategorijas, bei produktus. Toks funkcionalumas leidžia patiems susikurti pradžios puslapį kuriame galite turėti tiek statinį, tiek dinaminį turinį. Administratoriai taip pat gali pridėti norimą turinį naudodami HTML.

Visada galima išplėsti funkcionalumus ir pridėti naujus ar redaguoti jau esamus komponentus. Tad norint kurti puslapius, nebebūtina naudoti papildomų turinio kūrimo platformų tokių kaip WordPress, viską galima atlikti Magento 2 administravimo erdvėje.

Be visų šių turinio administravimo patogumų Page Builder buvo sukurtas taip, kad būtų patogu administruoti ir SEO reikalingus duomenis. Vartotojai gali pridėti raktinių žodžių ir meta duomenų į savo kuriamus puslapius. Yra galimybė nurodyti, ar paieškos varikliai gali nuskaityti ir rasti jūsų puslapių pavadinimus bei aprašymus. 

Trūkumų šis plėtinys neturi daug. Bet jau sukurti puslapiai ar blokai įrašius Page Builder plėtinį nėra automatiškai perkuriami į jo elementus. Taip pat visi nauji puslapiai turės būti kuriami naudojantis tik šiuo plėtiniu, be galimybės varijuoti tarp redaktoriaus ir HTML kodo. Tačiau visus reikiamus funkcionalumus jis jau turi savyje, tad tai taps tik patogiau.

Tad Magento – specialiai elektroninių parduotuvių kūrimui skirta platforma pasižyminti didesniu našumu, patogiu pirkimu, reikalingiausių plėtinių ir funkcijų integravimu, draugiškumu mobiliesiems įrenginiams, tampa ir patogesne elektroninės parduotuvės dizaino administravimui.

Kaip naudotis plėtiniu: https://docs.magento.com/m2/ee/user_guide/cms/page-builder.html

Grįžti į blogą

Susidomėjote? Aptarkime jūsų projektą

Paskambinkite ar parašykite el. laišką ir mes suplanuosime susitikimą kurio metu aptarsime jūsų projektą ir mūsų idėjas jums.