#Magento
Creation

MM 2019 PL – let’s get technical

MM 2019 PL – let’s get technical

Kaip ir buvo paminėta mūsų blogo straipsnyje, Meet Magento 2019 – žinias gilinome Lenkijoje ir Latvijoje, Creation komanda apsilankė Meet Magento Poland 2019 renginyje. Kadangi “gyvenu” jau penktus metus Creation įmonėje, dalyvavau kaip vienas iš kompanijos atstovų, todėl noriu pasidalinti žiniomis iš šio nuostabaus renginio.

Čia ne pirmas, ir ne antras, apsilankymas tokioje konferencijoje. Kaip trečią kartą dalyvaujantis – galiu palyginti praėjusius renginius ir pasidalinti žiniomis apie Magento judėjimo kryptį per trejus metus.

Pirmaisiais metais daugiau susipažinome ir aiškinomės kaip dirbti su naujai gimusia Magento 2 platforma. Daug techninių pristatymų ne tik apie pačią platformą, bet ir apie įrankius su kuriais galima palengvinti darbą. Antrus metus į dienos šviesą pradėjo “lįsti” PWA (angl. progressive web apps). Buvo sprendžiamos problemos susijusios su offline pirkimu, aptarti PWA sprendimai ir kiti pritaikymo būdai. Šiais, trečiaisiais metais, susitelkta į PWA ir GraphQL testus ir kintančią sistemos architektūrą.

Meet magento

Konferencijoje vyko ir nestandartinis Magento sertifikavimo pristatymas. Apie jį noriu pakalbėti, šiek tiek plačiau. Visi dalyvavę Vinai Kopp pristatyme, tikrai atsimins neįprastą pranešėjo prašymą. Žmonės sėdintys nelyginėse eilėse, turėjo apsisukti kėdes ir atsisėsti taip, jog jie matytų lyginėse eilėse sėdinčius dalyvius. Tuomet, dalyviai, vienas kitam turėjo, per minutę, užduoti klausimus ir juos atsakyti. Klausimų pavyzdžiai: “Kas trukdo išlaikyti sertifikatą?” arba “Kodėl nori išlaikyti sertifikatą?” ir t.t. Tai tikrai išstūmė daugelį iš savo komforto zonos. Vienas iš Magento sertifikavimo klausimų sudarytojų pateikė puikių pavyzdžių kokie klausimai gali būti laikomame egzamine. Klausimuose bus ir daugiau realių kylančių problemų. Nereikės, kaip anksčiau, mintinai išmokti kaip xml tipo dokumente teisingai pridėti nustatymą į administratoriaus panelę, bet bus sudarytas aiškus scenarijus ir pateikiamas klausimas kaip išspręsti šia bėdą.

Testai testai testai – ne visi nori juos daryti, bet visi žino, kad jų reikia, jeigu nori, jog tavo projektas veiktų sklandžiai ir daugiau negu keletą metų. Pranešėjas Łukasz Bajsarowicz pristatė MTFT funkcinio testavimo platformą. Ji, pagal prezentacijos pateikimą, gali padėti išvengti problemų dar prieš perduodant projektą klientams.

Savo pristatymą patiekė ir Anton Kril – Magento architektūros direktorius. Jo prezentacijoje buvo kalbama apie galimybes PWA projektams. Jis pabrėžė, jog Magento niekur “nepames” dabartinio temų veikimo, kuris ir toliau bus tęsiamas, tobulinamas ir taisomas. Visas PWA ir GraphQL funkcionalumas bus kaip atskiras komponentas. Taip kalbant Magento architektūros direktoriui, galime būti ramūs, jog mūsų el. parduotuvės, naudojančios dabartinį temų veikimą, “nesugrius”  ateityje vykdant atnaujinimus. Jeigu atkreipsite dėmesį – jau atsiranda įvairūs, didesnių leidėjų, moduliai, kurie yra pritaikyti PWA ir GraphQL. Galime būti tikri PWA ir GraphQL – yra Magento ateitis. Apie tai reiktų ne tik susimąstyti, bet pradėti tai naudoti.

Galiausiai buvo kalbama apie kintančią Magento architektūrą. Riccardo Tempesta pristatė kaip architektūra kito per metus ir kaip ji tampa vis labiau pritaikoma mikroservisams. Taip pat išgirdome, kaip Magento bando atjungti modulių priklausomybes (angl. dependencies) tarpusavyje. Buvo pateiktas labai geras pavyzdys kai esamas naujo inventoriaus valdymo funkcionalumas susidaro iš daugiau negu 40 atskirų modulių.

Trumpai apibendrinus naujienas: toliau tobulinamas PWA ir GraphQL palaikymas iš Magento pusės bei pradedama naudotis funkcinio testavimo platforma. Tiesa, kas nebuvo paminėta šiame įraše – jeigu nori prisidėti prie Magento platformos augimo ar turi kokių pasiūlymų/idėjų Magento visada laukia pagalbininkų/savanorių!

Grįžti į blogą

Susidomėjote? Aptarkime jūsų projektą

Paskambinkite ar parašykite el. laišką ir mes suplanuosime susitikimą kurio metu aptarsime jūsų projektą ir mūsų idėjas jums.