#E-komercija
Creation

Google Maps API pabrango 1400%

Google Maps API pabrango 1400%

Dar Gegužę Google paskelbė apie naująją Google žemėlapių platformą, o kartu su ja – nauja Google žemėlapių naudojimo įkainių struktūra. Naujienos – ne itin džiugios, o daugeliui netgi keliančios galvos skausmą.

Nuo Birželio 11d. Google sumažino nemokamo naudojimosi Google žemėlapių aplikacijų programavimo sąsaja (Google Maps API) limitą ir smarkiai padidino įkainius. Nemokamas naudojimas dabar yra apribotas iki $200 vertų kreipimųsi per mėnesį, o tolimesnio API naudojimo kainos išaugo iki 1400%.

Google Maps

Naujoji Google žemėlapių platforma susideda iš trijų pagrindinių produktų:

  • Žemėlapių. Dinaminiai žemėlapiai, gatvės vaizdas (angl. street view) bei 360° vaizdo pateikimas.
  • Maršrutų. Navigacija ir eismas.
  • Vietų. Vietų pavadinimai, adresai, atsiliepimai ir kita informacija.

Kiekvienas iš šių produktų dabar turi atskirą kainų struktūrą, kurią galite rasti Google žemėlapių platformos kainų lentelėje.

Pirmieji $200 vertės kreipimųsi – nemokami

Ką tai reiškia? Kiek kreipimųsi per mėnesi galite gauti nemokamai? Paskaičiavus, $200 per mėnesį yra verti maždaug:

  • 28 000 dinaminio žemėlapio užkrovimų;
  • 100 000 statinio žemėlapio užkrovimų;
  • 40 000 žemėlapio nuorodų iš taško A į tašką B.

Tačiau, jeigu savo svetainėje Jūs naudojate paprastą žemėlapį su žymekliu, nurodančiu Jūsų įmonės vietą, naujoji įkainių sistema leidžia ir toliau naudotis šia paslauga visiškai nemokamai ir be jokių apribojimų.

Be mokėtojo informacijos – niekur

Nuo šiol nebebus galima naudoti Google Maps API be API rakto. Todėl, nepaisant to ar išnaudosite nemokamą $200 kreditą, ar ne, Jūs vis viena turėsite susikurti paskyrą ir pateikti mokėjimo informaciją. Gera žinia ta, kad yra galimybė nustatyti API naudojimo apribojimus iki $200 per mėnesį. Taip užtikrinsite nemokamą naudojimąsi Google žemėlapių paslaugomis.

Apie tai, kad žemėlapiais nebebus galima naudotis be API rakto, Google pranešė jau prieš keletą metų. Tačiau, apie naują įkainių planą API raktui gauti, niekas nebuvo perspėtas. Žinoma, visada galima nustatyti 200 dolerių per mėnesį limitą. Tačiau ką daryti įmonėms, kurios už prieš tai buvusias nemokamas paslaugas dabar turės mokėti, pavyzdžiui, 700 dolerių? Vienas iš variantų – ieškoti Google žemėlapių alternatyvos.

Nenustebtume, jeigu naujoji Google žemėlapių platforma ir jos įkainių struktūra priverstų įmones visiškai atsisakyti Google žemėlapių ir pereiti prie Bing ar kitų alternatyvų.

Grįžti į blogą

Susidomėjote? Aptarkime jūsų projektą

Paskambinkite ar parašykite el. laišką ir mes suplanuosime susitikimą kurio metu aptarsime jūsų projektą ir mūsų idėjas jums.