#@CREATION
Creation

S.O.S. – pavargau programuoti

S.O.S. – pavargau programuoti

Darbe visada jaučiatės pavargęs ir niekas nebedomina? Laisvu laiku net nesinori pažiūrėti į kodo pusę? Galvojate ar tikrai pasirinkote sau tinkamą specialybę? Tuomet šis straipsnis yra kaip tik Jums.

Programavimas

Minėtos problemos yra bene dažniausiai pasitaikančios programuotojams. Priežasčių esama įvairių:

  • Persidirbimas;
  • Nemaloni aplinka darbe;
  • Monotoniškos užduotys;
  • Stresas.

Anksčiau galbūt buvote užsidegęs, norėjote visko išmokti. Vos pradėjęs dirbti, puolėte žiūrėti įvairias programavimo pamokas internetu, lankyti kursus, dirbti dieną naktį. Nutinka ir taip, kad aplinka darbe pasitaiko ne itin maloni – tenka dirbti su žmonėmis, kurie siekia naudos tik sau, nėra linkę dirbti komandoje, „lipa“ vienas per kitą, o kaltę nuolatos verčia kitiems. O gal jau ne pirmus metus gaunate vienodas užduotis ir „kepate” tuos pačius „blynus“ diena po dienos. Rezultatas – kaip perkūnas iš giedro dangaus – noras programuoti dingo.

Dienos tapo pilkos, darbe jaučiatės kaip nesavas, viskas tiesiog nebeįdomu. Nesiseka programuoti, niekas neveikia (mums, programuotojams, šis jausmas puikiai žinomas), terminai spaudžia, o projektų vadovas jau griežia dantimis už nugaros. Atrodo, jog kolegos tobulėja ir auga „kaip ant mielių“, o Jūs stovite vietoje, vis dar bandydamas parašyti savo pirmąją programą… Galiausiai pradedate galvoti, ar tikrai esate reikiamoje vietoje, galbūt kitur būtų geriau, gal savo gyvenime pasukote ne tuo keliu.

Geriausias sprendimas – asmeninis projektas

Jūsų asmeninis projektas gali būti bet kas – svetainė, aplikacija, įskiepis ar modulis. Galbūt turite idėją, kuri dar neišvydo dienos šviesos ir guli užrašuose jau kelerius metus? Svarbiausia, kad Jūsų projektas patiktų JUMS, norėtumėte jį įgyvendinti ir dirbti prie jo. Taip, išplėtoti idėją, atitinkančią šiuos kriterijus, yra labai sudėtinga ir dažniausiai užima nemažai laiko. Turint idėją, svarbu aiškiai nuspręsti kokiai auditorijai projektas bus skirtas –  tik Jums, draugams, o gal visiems interneto vartotojams. Sekantis žingsnis – minimalios vertės produkto (angl. Minimal valuable product, toliau – MVP) planavimas. Tai reiškia, kad reikia nuspręsti, ką norite pasiekti bei išsikelti minimalius tikslus. MVP planavimas yra svarbus tikslo pasiekimui. Be MVP, didelė tikimybė, jog projekto niekada nepabaigsite ir galiausiai nuspręsite jį mesti. Turint MVP, lieka tik išsirinkti įrankius, kuriais bus įgyvendinamas projektas, ir kibti į darbą.

Iš pradžių gali pasirodyti, kad asmeninis projektas bėdų išspręsti nepadės, tačiau visi pliusai pasimatys tik pradėjus kurti. Jeigu projektą skirsite tik sau, susikursite sau įrankį, niekas nežiūrės per petį ir nekritikuos. Vienaip ar kitaip, Jūsų projektas turėtų atlikti kokią nors funkciją ar pagelbėti kažkokioje situacijoje, pavyzdžiui, padėtų sutaupyti laiko.

Jeigu projektą skirsite draugų ratui arba visiems interneto vartotojams – patirtis bus visai kita. Čia galite sulaukti kritikos, pasiūlymų, patarimų, o tai labai motyvuoja. Jeigu Jūsų projekto vartotojas siūlo kokius nors pataisymus – vadinasi žmonės juo naudojasi ir yra suinteresuoti į projekto tobulėjimą. Vertinkite gaunamus pasiūlymus bei patarimus – juk tai tikras motyvacijos kuras.
Įgyvendinant tokius projektus – tobulėjate savo srityje. Ne paslaptis, jog tokios žinios nenueina veltui. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, jog ne kartą ir ne du gavau naudos iš to, ką savo projekte panaudojau, padariau ir dabar žinau kaip tai veikia.

Be viso to, dirbant prie savo asmeninio projekto atsipalaiduosite, atgausite jėgas, kils noras mokytis naujų technologijų, bei tobulinti senas žinias. Įgyvendinant savo projektą, rasite spragų arba idėjų, kad galima pritaikyti kažką naujo. Rezultatas – grįžęs noras programuoti ir tobulėti. O tai juk ir buvo mūsų tikslas 🙂

Grįžti į blogą

Susidomėjote? Aptarkime jūsų projektą

Paskambinkite ar parašykite el. laišką ir mes suplanuosime susitikimą kurio metu aptarsime jūsų projektą ir mūsų idėjas jums.