#E-komercija
Liudas Stanevičius

Iš Lisabonos WEBSUMMIT: šiemet vienvaldis lyderis – AI tema

Viena didžiausių IT konferencijų pasaulyje, šįkart vyko Lisabonoje. Joje patirties sėmėmės kartu su kolega Pauliumi Kriaučiūnu. 

Pirmąsyk šioje konferencijoje sudalyvavome prieš dvejus metus. Tai įspūdingas renginys, kur susitinka įtakingiausių technologinių bendrovių CEO, įkūrėjai, valdžios atstovai bei sprendimų priėmėjai. 

Tuomet pirmą kartą dalyvaudami pristatėme savo dropshipingo startup’a „Wise2Sync“. Šiais metais tikslas buvo stiprinti ryšius su senais partneriais, pasirašyti naują bendradarbiavimo sutartį, pasisemti įkvėpimo iš pasaulinių lyderių ir parsivežti pluoštą naujų idėjų. 

Planas pavyko su kaupu, vienintelis nepavykęs punktas pailsėti. Darbotvarkė buvo įspūdinga, tiek turinio, tiek verslo pažinčių, tiek pažintine prasme. Atskridome diena anksčiau, kad galėtume kartu su partneriai skirti šiek tiek laiko ir Lisabonai pažinti. Toks formatas man labiausiai patinka atsiranda daug bendrų įspūdžių, bendrų temų, ir taip galima žymiai geriau pažinti vieniems kitus, padiskutuoti ir pastrateguoti.

Kas įdomaus

Jeigu pries dvejus metus pagrindinė tema buvo fintech ir Blockchain technologijos, tai šį kartą apie jas nei garselio: viskas sukasi apie AI.

 „Web Summit 2024“ patvirtino, kad dirbtinis intelektas nenueina į antrą planą, bet tampa svarbesnis, greitesnis ir išmanesnis. Daug kalbama apie duomenų saugumą, apie žmonių su gebėjimu naudoti AI poreikį. 

Įdomu, kokia dominuojanti tema bus vėl po 2 metų. Ar kaip nutilo blockchain, aptils ir AI? Ar vis dar kalbėsime, kaip AI pakeis mūsų pasaulį? O gal jau kaip apie dalyką, prie kurio prisitaikėme. 

Apskritai Websummit’as pritrenkia savo dydžiu, dalyvių gausa (virš 70 tūkst. lankytojų, per 3000 įmonių), daugybė scenų ir ekspozicijų. Visas veiklas galima suskirstyti į keletą kategorijų.

Pranešimai

Kaip ir visuose tokiuose renginiuose, yra rizikos pataikyti tiesiog į reklaminius įmonių pranešimus. Reikia atidžiai atsirinkti. Pasirinkau aplankyti didesnių įmonių pristatymus. 

Tai, apie ką kalba Microsoft ar Alibaba šiandien visi mažieji kalbės po metų ar dvejų. Pvz., sudalyvavau pranešime, kur Alibaba CEO pristatė The world’s first AI sourcing engine  – „Accio. Manau, kad tai taps labai stipriu konkurentu Google B2B segmente.

Įmonių ir valstybių stendai

Šiais metais, palyginti su praėjusiais, labai daug ploto užima valstybių stendai, kurie vilioja lankytojus ne tik galimybėmis, gadge’tais ir pan., bet ir skania kava ar alumi:) Ten buvo ir Lietuvos stendas, tačiau jis atrodė tarsi organizuotas paskutinę sekundę. Pasigedau aiškios idėjos ar lankytojų įtraukimo. 

Startup’ai 

Kiekviename pavilione (šįkart jų buvo 5), gali rasti visą krūvą start’upų, kurie keičiasi kiekvieną dieną. Taip per kelias dienas turi galimybę išvysti milžinišką kiekį idėjų, susipažinti bei pabendrauti su jų kūrėjais. Nuo įdomių ir naudingų, padedančių visai kitaip spręsti tam tikras problemas, iki gana naivių idėjų, kurios greičiausiai papildys startup’ų kapinyną. O šiaip tie motyvuoti žmonės pakrauna energijos, matosi, kad jų akys dega. 

Nightsummit

Tai naktinė Websummit’o dalis, tačiau jau nebe oficialioje aplinkoje. Nakties metu viskas persikėlia į naktinę Lisaboną, į barus, restoranus ir terasas. Gali atrasti galybę įdomių renginių pagal tave dominančią profesinę sritį. Mes pasirinkome dalyvauti e-komercijos įmonių networkingo renginyje, apie ~50 dalyvių is viso pasaulio, tos pačios srities kaip ir mūsų. Su vienais smagu pasikalbėti lengvomis temomis apie šalių ir kultūrų skirtumus, su kitais nerti į profesines temas. Sužinoti, kiek kainuoja programuotojų paslaugos įvairiose šalyse, kokie darbo užmokesčiai, kokios populiariausios el. komercijos platformos. 

Puikus formatas ir pokalbiai ant stogo terasos su vaizdu į Lisaboną gera perspektyva naujoms partnerystėms.

Ruoštis turi ir lankytojai

Pabaigai noriu pabrėžti, kad net ir važiuodami kaip lankytojai, Websummit turite ruoštis. 

Nepasiruošus tiesiog aklai klaidžiosite po skirtingų paviljonų labirintus ir mažai pešite naudos. Aiškiai susiplanuokite temas, kurios labiausiai dominina ir geriausia planuotis bent po kelias valandas vienoje scenoje, taip bus mažiau bėgiojimo ir blaškymosi. 

Taip pat pravartu susipažinti su startupų įkūrėjais ir išgirsti jų idėjas, užsikrėsti gera energija ir galbūt net pagelbėti sprendžiant vieną ar kitą problemą. 

Ir žinoma, bene svarbiausia renginio dalis tai vakariniai susitikimai su bendraminčiais. Ten gimsta ir naujos idėjos, ir naujos partnerystės, ir svarbiausia naujos draugystės. 

Ką išsivežėme su savimi į Lietuvą? 

Ir toliau tirsime bei taikysime dirbtinį intelektą visu greičiu, tiek mūsų procesuose, tiek klientų projektuose, bet visada   žmogaus akimis. Nes galiausiai ne algoritmai, o žmonės formuoja technologijas ir daro įtaką pasauliui. Kaip Harvardo profesorius Karim Lakhani yra taikliai pasakęs: “Ne AI pakeis žmones – o žmonės su AI žiniomis pakeis žmones be žinių apie AI”.

Grįžti į blogą

Susidomėjote? Aptarkime jūsų projektą

Paskambinkite ar parašykite el. laišką ir mes suplanuosime susitikimą kurio metu aptarsime jūsų projektą ir mūsų idėjas jums.