#Saugumas
Creation

Google dėl autorinių teisių apsaugos keičia paveikslėlių paiešką

Google dėl autorinių teisių apsaugos keičia paveikslėlių paiešką

Google paveikslėlių paieška yra tarsi autorinių teisių pažeidimų epicentras žiniatinklyje, kadangi žmonės, sąmoningai ar ne, ieško paveikslėlių, juos atsisiunčia ir netinkamai panaudoja autorinėmis teisėmis saugomus paveikslėlius be leidimo. Tačiau Google praneša geras naujienas fotografams – planuojami įdiegti paveikslėlių paieškos sistemos pakeitimai, skirti apsaugoti autorines teises.

Diegti pakeitimus buvo nuspręsta Google bendradarbiaujant su nuotraukų agentūra „Getty Images“, kuri pateikė ne vieną „anti-konkurencinį“ skundą dėl galimybės lengvai atsisiųsti aukštos kokybės nuotraukas, naudojant paveikslėlių paiešką.

„Mes džiaugiamės galėdami pranešti, kad, per pastaruosius bendradarbiavimo su Google mėnesius, buvo atsižvelgta į mūsų susirūpinimą ir mes atsiėmėme savo skundus.“ – Getty Images rašė el. laiškuose savo fotografams.

Getty Images glaudžiai bendradarbiavo su Google, siekdami išspręsti problemas, susijusias su paveikslėliais ir nuotraukų autorinėmis teisėmis. Google jau pašalino mygtuką „Peržiūrėti vaizdą“, kurio pagalba buvo galima lengvai atsisiųsti didelės raiškos nuoutraukas, o įspėjimas apie autorines teises šiuo metu yra rodomas po nuotrauka.

„Google sutiko vykdyti pakeitimus paveikslėlių paieškoje, įskaitant labiau matomą autorinių teisių įspėjimą ir paveikslėlio peržiūrėjimo mygtuko pašalinimą“ – teigia Getty Images, – „Tai yra didelė nauda paveikslėlių savininkams visame pasaulyje ir mes tikimės, kad tai teigiamai paveiks lankytojų srautą į mūsų svetainę.“

Getty Images ir Google taip pat paskelbė apie naują „pasaulinę strateginę partnerystę“ su daugiamečiu licencijavimo susitarimu, kuris oficialiai leidžia Google naudoti Getty Images paveikslėlius savo produktams ir paslaugoms.

„Mes tikime, kad bendradarbiavimas su Google geriausiai apsaugos fotografų ir kitų menininkų, kurie iš licencijavimo uždirba pragyvenimui ir finansuoja naujų darbų kūrimą, autorines teises ir pragyvenimo šaltinį“ – rašo Getty Images.

Grįžti į blogą

Susidomėjote? Aptarkime jūsų projektą

Paskambinkite ar parašykite el. laišką ir mes suplanuosime susitikimą kurio metu aptarsime jūsų projektą ir mūsų idėjas jums.