#Saugumas
Creation

Google – daugiau nereikės įrodinėti, kad esate žmogus

Google – daugiau nereikės įrodinėti, kad esate žmogus

Visai neseniai buvo paskelbta apie daugelio Google paslaugų atnaujinimus bei jų naujas funkcijas, įskaitant ir naujausią reCAPTCHA versiją. Jeigu dažnai naudojatės internetu, Jums turbūt daugybę kartų teko įrodinėti, jog esate žmogus. Svetainės naudoja reCAPTCHA tam, kad vartotojai įrodytų, jog jie – ne robotai.

reCAPTCHA – kas tai?

ReCAPTCHA – nemokama paslauga, apsauganti svetainę nuo nepageidaujamų laiškų ir piktnaudžiavimo. Ji naudoja pažangius rizikos analizės metodus, skirtus žmonėms ir robotams atskirti. Naudojant naują API, daugybė žmonių įveiks reCAPTCHA ir be CAPTCHA užduoties (pvz., įrašyti į laukelį raides, kurios yra duotame paveikslėlyje). API (angl. Application Programming Interface), arba Aplikacijų Programavimo Sąsaja – tai sąsaja, kurią suteikia kompiuterinė sistema, biblioteka ar programa tam, kad programuotojas per kitą programą galėtų pasiekti jos funkcionalumą ar apsikeistų su ja duomenimis.

reCAPTCHA v2

reCAPTCHA v2 – vartotojas turi pažymėti langelį „Aš – ne robotas“ varnele, norėdamas įrodyti, kad jis nėra robotas. Dažniausiai to užtenka, tačiau gali tekti atlikti ir CAPTCHA užduotį. Šio tipo reCAPTCHA yra lengviausia integruoti, todėl tai yra pats paprasčiausias pasirinkimas.

reCAPTCHA

reCAPTCHA Android

Yra įprasta matyti reCAPTCHA, integruotą internetinėse svetainėse. Kiek mažiau įprasta – reCAPTCHA, integruota Android programėlėse. Naudojant tokio tipo reCAPTCHA, ji arba iš karto praleidžia vartotoją, arba nurodo atlikti CAPTCHA užduotį.

Nematoma reCAPTCHA

Nematoma reCAPTCHA nepateikia vartotojui langelio „Aš – ne robotas“, kurį reikėtų pažymėti varnele.  Vietoje to, reCAPTCHA yra tiesiogiai panaudojama tada, kai vartotojas paspaudžia svetainėje esantį mygtuką. Pavyzdžiui, vartotojas užpildo kontaktų formą ir paspaudžia mygtuką „Siųsti“. Pagal nutylėjimą, tik labai įtartinu atveju gali būti paprašoma išspręsti CAPTCHA. Norint koreguoti nematomą reCAPTCHA, reikėtų keisti svetainės saugumo nuostatas, naudojant išplėstinius nustatymus.
reCAPTCHA

Naujausia reCAPTCHA v3

reCAPTCHA yra naudojama svarbiu tikslu, tačiau dažnai yra labai erzinanti dalis svetainės vartotojams. Jie gali būti paprašyti išrinkti paveikslėlius, atitinkančius aprašymą arba iššifruoti duotą tekstą. Per pastaruosius keletą metų Google tobulino reCAPTCHA, kad ji taptų mažiau įkyri (pvz., nematoma reCAPTCHA  ar reCAPTCHA v2). Tačiau naujausia, trečia reCAPTCHA versija pašalins visas interaktyvias užduotis, o žmogui nuo roboto atskirti analizuos svetainės lankytojo elgseną ir skirs jam tam tikrus taškus.

Taškai bus skiriami pagal tai, kaip vartotojas sąveikauja su svetaine. Taigi, „gera“ sąveika yra verta 1.0 taško, o sąveika, kurią greičiausiai atlieka robotas, bus įvertinta 0.0 taškų. Sąveikos su svetaine įvertinimas gali būti, pavyzdžiui, kompiuterio pelės judėjimo stebėjimas.

Tiesa, ši reCAPTCHA versija yra Beta stadijoje ir vis dar yra testuojama prieš oficialų paleidimą. Programuotojų forumuose vyksta diskusijos, kad naudojant Beta versiją nepavyksta surinkti 1.0 taško. Be to, šioje stadijoje dar gali būti atlikta daug įvairių pakeitimų. Todėl rekomenduojame dar nenaudoti šios reCAPTCHA ir palaukti oficialios jos versijos.

Taigi, su nekantrumu laukiame oficialios reCAPTCHA v3 – daugiau jokių kelio ženklų ieškojimų ar keistų tekstų šifravimų! 🙂

 

Grįžti į blogą

Susidomėjote? Aptarkime jūsų projektą

Paskambinkite ar parašykite el. laišką ir mes suplanuosime susitikimą kurio metu aptarsime jūsų projektą ir mūsų idėjas jums.