Darbas kompiuteriu: kaip išlikti produktyviu visą dieną.
Dirbant kompiuteriu išlikti 100% produktyviu – nelengva: nuo pastovaus sėdėjimo ir žiūrėjimo į kompiuterio ekraną pavargsta akys, kūnas, ima miegas, nebedirba smegenys… Jeigu Jums tai bent kiek pažįstama – vertėtų peržiūrėti šį įrašą. Aptarsime, kaip sumažinti darbo kompiuteriu riziką sveikatai, pakelti produktyvumą bei pagerinti bendrą savijautą.
Visi turime savo metodus, kaip išliekame produktyvūs, energingi ir sveiki. Pasižiūrėkite, ką rekomenduoja CREATION kolektyvas 😇 O ką pasiūlytumėte Jūs?
Kaip išlikti produktyviu visą darbo dieną: pasiruošimas
Pusryčiai – tai kuras darbo dienos pradžiai
Pradėkite dieną nuo sočių ir sveikų pusryčių. Reikėtų rinktis daug energijos suteikiančius produktus, kurių naudingosios medžiagos suteikia energijos palaipsniui bėgant rytui. Pavyzdžiui, vaisiai, kiaušiniai, jogurtas, košės – geros dienos pradžios garantas. Jeigu pusryčių paprastai nevalgote, reikėtų užkąsti bent jau riešutų ar džiovintų vaisių. Ilgainiui priprasite ir pastebėsite, kiek daug energijos suteikia rytinis sveikas maistas.
Miego trūkumas – kirvis produktyvumui
Amerikos psichologų asociacijos duomenimis nuovargis daro įtaką žmogaus gebėjimui priimti teisingus sprendimus. Tyrime teigiama, jog mažai miegoję asmenys yra linkę nepasvertai rizikuoti arba apskritai nesugeba priimti sprendimų, kai tuo tarpu gerai pailsėję skiria laiko rizikoms pasverti ir sprendimui priimti.
Ekspertai rekomenduoja suaugusiems miegoti bent 7-9 valandas per parą. Jeigu miegosite mažiau, kitą dieną jausitės išsekęs, neramus, išsiblaškęs. Jeigu turite miego sutrikimų dėl streso ar kitų priežasčių – prieš miegą vertėtų išgerti ramunėlių arbatos, atlikti kvėpavimo pratimų, nuraminti protą. Žmogaus teisių asociacija draudimą miegoti laiko kankinimo būdu!
Sveikas kūnas – sveikas protas
Bene kiekvienas yra patyręs streso darbe. Vienas iš geriausių būdų su tuo kovoti – tai sportas. Sportuojant pailsi protas, susitvarko emocijos ir gaunama energijos. Mokslininkai pataria fiziškai judėti bent 30 minučių per dieną. Jeigu neturite galimybės eiti į sporto salę – ne bėda, užtektų daugiau vaikščioti, liftą pakeisti laiptais, padaryti 10 minučių mankštą ryte.
Kaip pakelti produktyvumo lygi darbo metu?
Plano rašymas
Labai gera praktika – kiekvieną rytą pasirašyti aiškų veiksmų planą, išsikelti realius dienos tikslus. Vieniems patogiau pradėti dieną sudėtingiausia užduotimi, lengvesnes palikti dienos pabaigai, kitiems – atvirkščiai, todėl atraskite geriausią variantą, laikykitės jo ir greitu metu pastebėsite, kaip sklandžiai pradėjo klostytis Jūsų diena.
Jeigu įstrigote – eikite prie kitos užduoties
Turint didžiulį sąrašą darbų, veikiausiai susidursite su tam tikromis užduotimis, kurių nepavyksta užbaigti (trūksta informacijos, idėjų, kompetencijos ar pan.). Tokiu atveju geriausia palikti pradėtą užduotį ir imtis kitos, o ne švaistyti savo brangų laiką. Galbūt vėliau atvyks asmuo, galintis padėti? Galbūt užduoties sprendimo būdas toptelės dienos eigoje? Galbūt rytoj geriau jausitės ir tą užduotį atliksite trigubai greičiau nei šiandien.
Multitaskingas ar po vieną darbą vienu metu?
Turint begalę darbų, gali kilti noras imtis visų iš karto. Taip, atrodo, sutaupote laiko. Bet ar tikrai? Mūsų smegenys negali vienu metu pilnu pajėgumu dirbti ties keliomis skirtingomis užduotimis, nebent tos užduotis būtų viena – protinė, o kita – fizinė. Kuo daugiau protinių užduočių bandysite atlikti vienu metu – tuo ilgiau užtruksite jas darydami, o taip pat gali nukentėti kokybė. Štai kodėl multitaskingas iš tiesų nėra geriausia išeitis. Multitaskingas gali atnešti norimų rezultatų tik tada, jeigu protinę užduotį derinsite kartu su fizine veikla (bėgiodami, vaikščiodami ir pan.).
Parkinsono dėsnis: „užduotis užpildo visą jai skirtą laiką“
Jeigu turite darbui atlikti nustatytą laiką, veikiausiai jis užsitęs užpildydamas visą galimą laiką. Žmogus matydamas, jog turi nemažai laiko užduočiai atlikti atidėlios, ilgai krapštysis prie detalių, blaškysis ir kitaip švaistys laiką. Todėl geriausia bandyti užduotį atlikti kaip įmanoma greičiau, nusistatyti artimesnį deadline’ą. Taip atliksite darbą greičiau ir pasiliksite laiko įvairiems pataisymams.
Apribokite pagundas
Jeigu pastebite, kad vis apsilankote su darbu nesusijusiose svetainėse (Facebook, Twitter, Delfi), įsirašykite naršyklės įskiepį, blokuojantį pažymėtą svetainę. Jeigu naudojate Google Chrome, rekomenduojame išbandyti StayFocused.
Tvarkingas stalas – tvarkingas protas
Kasdienis darbo vietos tvarkymas turėtų tapti ritualu. Organizuotai susidėliokite priemones, nekaupkite nereikalingų failų kompiuteryje. Ilgainiui pastebėsite, kaip išaugs produktyvumas.
Planuokite laiką elektroniniam paštui
Net jeigu gaunate 100 laiškų per dieną, dar nereiškia, kad privalote į juos atsakyti tuojau pat. Atverta elektroninio pašto programa gali sumažinti produktyvumą, nes jausite poreikį patikrinti kiekvieną naują laišką. Geriausia būtų suplanuoti elektroninio pašto tikrinimo laiką (pavyzdžiui, kas dvi valandas). Jeigu gaunate laiškų, į kuriuos būtina atsakyti iš karto – tuos siuntėjus galima pažymėti, kad gavus tokį laišką ekrane atsirastų papildomas pranešimas.
Darykite pertraukas
Nėra tokio žmogaus, kuris gebėtų be jokio minties nuokrypio dirbti 3 valandas iš eilės. Todėl pajutus, kad mintys atitrūksta nuo užduoties, vertėtų 15 minučių pailsėti. Poilsis turėtų būti: akims nuo kompiuterio, telefono ar kitų ekranų, kūnui – nuo sėdėjimo. Pasidarykite kavos, išgerkite vandens, paplepėkite su kolegomis poilsio zonoje.
Mažiau kavos – daugiau vandens
Atrodo keistas pasiūlymas, nes juk kava suteikia žvalumo, proto aštrumo ir energijos. Tačiau ji taip pat gali sukelti ir atvirkštinį efektą – per daug kavos gali nuvarginti, sukelti nerimą bei išsiblaškymą. Kofeino perteklius gali sukelti ir nemigą, dėl kurios kitą dieną būsite labai pavargęs ir išgersite dar daugiau kavos. Jeigu geriate daugiau kaip 3 puodelius per dieną, rekomenduojame keletą jų pakeisti stikline vandens.
Taikykite šiuos paprastus, bet efektyvius metodus kiekvieną dieną. Neilgai trukus pastebėsite padidėjusį produktyvumą, geresnę bendrą savijautą ir išlikti produktyviu visą dieną taps ne tik įmanoma, bet ir visai nesudėtinga!
Susidomėjote? Aptarkime jūsų projektą
Paskambinkite ar parašykite el. laišką ir mes suplanuosime susitikimą kurio metu aptarsime jūsų projektą ir mūsų idėjas jums.