#Saugumas
Creation

HTTP žyma Chrome naršyklėje

HTTP žyma Chrome naršyklėje

Pasak Emily Schechter, Chrome saugumo produktų vadybininkės, nuo Liepos mėnesio Google Chrome pradės žymėti visas svetaines, neturinčias HTTPS žymos, kaip nesaugias. Šiuo metu svetainės adreso juostoje Chrome rodo neutralią informacijos ikoną, tačiau, pasirodžius naujai Chrome versijai, naršyklė įspės vartotojus papildomu pranešimu.

Chrome-http

Pastaruosius keletą metų Google labai stengėsi, kad kuo daugiau svetainių naudotų HTTPS žymą. Be to, palaipsniui žymėdami vis daugiau HTTP puslapių nesaugiais, Google padėjo vartotojams suprasti, kad HTTP svetainės nėra saugios.

Kuo HTTP skiriasi nuo HTTPS?

Abu šie protokolai yra skirti informacijos (dokumentų, paveikslėlių, failų ir pan.) perdavimui internetu. Pagrindinis jų skirtumas yra raidė „S“, atstojanti žodį „Secure“ (liet. saugus). Tai reiškia, kad HTTPS protokolo paskirtis yra tokia pati kaip HTTP, bet HTTPS dar pasirūpina persiunčiamų duomenų užšifravimu ir dešifravimu.

HTTPS šifravimas apsaugo kanalą tarp Jūsų naršyklės ir lankomos svetainės. Tokiu būdu yra užtikrinama, kad niekas negali įsiterpti ir keisti srautą ar matyti ką Jūs darote. Be HTTPS šifravimo, kas nors, turintis prieigą prie Jūsų maršrutizatoriaus ar interneto paslaugų tiekėjo, galėtų perimti ir koreguoti informaciją, siunčiamą į svetainę arba įterpti kenkėjišką programinę įrangą.

Naudoti HTTPS žymę darosi vis lengviau. Galima pasinaudoti automatizuotomis paslaugomis, pavyzdžiui, „Let’s Encrypt“ arba Google pateiktu „Lighthouse“ įrankiu, kuris apima svetainės perkėlimo į HTTPS įrankius.

Chrome komanda teigia, kad šio pranešimo pasirodymą įtakojo padidėjęs HTTPS naudojimas. 81 iš 100 populiariausių interneto svetainių pagal nutylėjimą turi HTTPS žymę ir didžioji Chrome srauto dalis jau yra užšifruota.

Grįžti į blogą

Susidomėjote? Aptarkime jūsų projektą

Paskambinkite ar parašykite el. laišką ir mes suplanuosime susitikimą kurio metu aptarsime jūsų projektą ir mūsų idėjas jums.